"A Biztonság a legfontosabb!"

Az OTSZ 2008 szeptemberében megjelent változatát az alábbiakban olvashatják. Fokozottan felhívjuk szíves figyelmüket a tűzjelző vonatkozásokra.

 

Cégünk szívesen segít a tűzjelző karbantartás, tűzjelző telepítés, tűzjelző felülvizsgálat munkálataiban.

 

 

 

 

5.2.4.3. A sáncon - a rendszeres átjárásra - szilárd lépcsők legyenek kialakítva. A lépcső a sáncot ne gyengítse és éghető anyagból ne készüljön.
5.2.4.4. A felfogótér mobil eszközökkel való oltása esetén a sáncra - lehetőleg két szemben lévő oldalán - 3 m széles, legfeljebb 20%-os lejtésű, időjárásálló, legalább 5000 N tengelynyomásra méretezett felhajtót kell építeni. A felhajtók csatlakozásánál, a sánc tetején 5-6 m hosszúságban habágyúk mozgatására alkalmas, legalább 3 m széles szilárd burkolatú területet kell kialakítani. Két felfogótérhez egy-egy oldalon közös felhajtó építhető, ha onnan a feléjük eső mindkét térrész habbal letakarható. A felhajtók a tűzoltó útról vagy a sánc és az út közötti térségről induljanak. Ez, utóbbi esetben azonban gondoskodni kell a tűzoltó útnál lehajtókról és a felhajtók akadálytalan megközelítéséről.
Ha a tartályok felfogótereinek mobil oltása a tartályok körül kiépített útról is végrehajtható, akkor a felhajtók kiépítése a sáncra nem szükséges.
Megjegyzés: A felhajtók szükségességét, elhelyezését a területileg illetékes Hivatásos Önkormányzati Tűzoltósággal egyeztetni kell.
5.2.5. A felfogóterek olyan falak formájában is kialakíthatók, amelyek a tartály körül védőgyűrűt képeznek (védőgyűrűs tartály). A védőgyűrűs fal acélból is készülhet, ha kellően hűtve van a 9.5.1. pont szerint.
5.2.6. A felfogótér méreteinek megállapításakor figyelemmel kell lenni arra, hogy a tartály kilyukadása esetén a sugárban kiömlő folyadék minden esetben a felfogótérbe kerüljön. A sáncok belső felső élétől, a falaktól vagy a védőpalásttól a felfogótérben felállított tartályok - a tartály falától mérve legalább 1,5 m távolságban legyenek.
5.2.7. A védőgyűrűs, merev tetős tartályok esetén a robbanásveszélyes gőz-levegő elegyet lehetőleg úgy kell elvezetni, hogy az ne kerülhessen a védőgyűrűbe. Ha a védőgyűrű falának á tartálypalásttól mért távolsága 2,5 m-nél kisebb, akkor a védőgyűrű időszakos kényszerszellőztetése is szükséges (8.5. pont).
5.2.8. Tűzoltási szempontból célszerű a 2000 m2-nél nagyobb felületű felfogótereket közbülső falakkal vagy sáncokkal megosztani. Ezek legalább 1/4-del alacsonyabbak legyenek a külső falak vagy sáncok magasságánál.
A faláttörések elkerülésére ezek magasságát úgy kell megállapítani, hogy a felfogótérben levő csővezetékek felettük legyenek átvezethetők.
5.2.9. A felfogótér területén csak saját tartályá(ai)nak üzemi és tűzvédelmi vezetékei és kábelei haladjanak keresztül. A csővezetékek, és kábelek sáncon való átvezetésének tömörsége egyezzen meg a védősánc tömörségével.
A csővezeték alatti ülepedés figyelembevételével, vagy a sáncba beépített vasbeton falba helyezett tömszelencékkel kell a csővezetékek és a kábelátvezetések folyadékelzárását létrehozni. A tégla- vagy a betonfalak, vagy a védőgyűrűs tartály külső palástján a csővezetékek átvezetése még tűz esetében is teljesen folyadékzáró legyen.
Gondoskodni kell arról, hogy a csővezetékek a földsánc süllyedése esetén ne károsodjanak.
5.2.10. A felfogóteret önmagában zárt, teknőszerű egységként kell kiképezni.
A felfogótérben felgyülemlett csapadék és oltóvíz elvezetését kettős elzáró szerelvénnyel ellátott csővezetékkel kell megoldani, amelyet az ipari szennyvízkezelő rendszerbe kell bekötni. A vízelvezető cső sáncon keresztüli átvezetése az 5.2.9. pont szerint. Az elzáró szerelvények a felfogótéren kívül, jól megközelíthetően - üzemszerűen zárt állásban - legyenek elhelyezve.
Összegyűjthető a víz a felfogótérben kialakított akná(k)ban is, ahonnan kiemeléssel (szippantással) távolítható el. A felfogótér alja ebben az esetben minden irányból az akna(aknák) felé lejtsen. A kiszippantott vizet ipari szennyvízkezelő rendszerbe vagy slopba kell juttatni.
5.2.11. A felfogótéren belül elhelyezhető:

 

 

 

 

Ugrás az oldaljegyzékre

 

 

Tűzjelző megrendelés előtt feltétlenül tájékozódjon a tűzjelző tervezőjénél, hogy eleget tesz-e fenti előírásoknak.

 

Tűzjelző kérdésekben mi is állunk rendelkezésükre az ismert elérhetőségeken. Vállalunk továbbá tűzjelző karbantartás, tűzjelző telepítés, tűzjelző felülvizsgálat.

 

Fenti információk aktualitásáért, szerkesztési-, helyesírási hibákért felelősséget nem vállalunk.

 

:




Elérhetőségünk:

Telefon: +36/30-989-4168
E-mail: szelektrovill(kukac)szelektrovill(pont)com
www.szelektrovill.com

 

 

 

 

 

Cimkék riasztó lakásriasztó tűzjelző biztonsági kamera ip kamera beléptető kaputelefon video telefon tűzjelző karbantartás villanyszerelés villanyszerelő számítógép hálózat strukturált hálózat cat5 cat6 bioélelmiszer villámvédelem érintésvédelmi mérés szabványossági felülvizsgálat villámvédelem hangosítás távfelügyelet térfigyelő kamera